O nas

Klub jest stowarzyszeniem. W ramach działalności klubu prowadzone są zajęcia sportowe propagujące aktywny wypoczynek, kulturę fizyczną oraz sport.

 

W tym celu organizujemy zajęcia sportowe, jak również zawody które mają na celu podniesienie poziomu sportowego klubowiczów lub podsumowanie etapu szkoleniowego. Rywalizację sportową organizujemy zarówno w okresie zimy jak i lata.

W ramach działalności statutowej współpracujemy z róznymi organizacjami m.in Domem Dziecka nr 1 w Krakowie, Sportowym Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 51, ŻMKS Poznań, YKP Kraków, Klubem Narciarskim Centrum Młodzieży Slalom. Zapraszamy na wspólne zajęcia. Informacji o sekcjach działających w klubie należy szukać w zakładce co robimy.

SEKCJA NARCIARSKA

Klub w ramach sekcji narciarskiej organizuje wyjazdy narciarskie, treningi sportowe oraz wyjazdy na zawody. W sezonie odbywa się 10 wyjazdów podstawowych.

Podczas takich wyjazdów prowadzone jest zarówno szkolenie dla mniej zaawansowanych członków klubu jak również prowadzimy treningi slalomu giganta dla grupy wyczynowej.

Żeby uczestniczyć w wyjazdach klubowych należy być członkiem klubu - sekcji narciarskiej. Klub posiada licencje Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy startujący w zawodach muszą mieć sportowe badania lekarskie.

Klub posiada również inne sekcje. Bardzo dobrze rozwinięta jest sekcja żeglarska.

SEKCJA ŻEGLARSKA

Zapraszamy najmłodszych na zajęcia na Optimistach, a starszych na większe jachty. Dysponujemy jachtami Laser, Cadet oraz Omega.

Organizujemy kursy żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego. Sekcja Żeglarska KN Lider posiada licencje Polskiego Związku Żeglarskiego, a klub jest członkiem zwyczajnym PŻŻ.

Wyczynowa sekcja żeglarska uczestniczy w sezonie w wielu regatach oraz zgrupowaniach żeglarskich.

Zapraszamy na zajęcia sekcji przez cały rok szkolny. 

Oprócz sekcji narciarskiej i żeglarskiej, zapraszamy do udziału w zajęciach w: SEKCJA PŁYWACKA,SEKCJA ROWEROWA i SEKCJA ROLKOWA

Klub jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.